Bierzmowanie

Podczas wieczornej Mszy Świętej, w sobotę, 20 czerwca,
we wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy uroczystość bierzmowania. Dwadzieścioro młodych ludzi z parafii pw. św. Brata Alberta oraz dwanaścioro z sąsiedniej parafii pw. św. Józefa Sebastiana Biskupa, przez posługę ks. bpa Stanisława Jamrozka, otrzymało sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Ks. biskup w wygłoszonej homilii przypomniał, że Duch Święty będzie umacniał młodych do mężnego wyznawania wiary. Wskazał
na życiorysy świętych i męczenników, którzy w godzinie próby okazali się wiernymi świadkami Chrystusa. Podkreślił, że choć dziś w naszym kraju nie wymaga się od wierzących składania ofiary z własnego życia, otwarte wyznawanie wartości chrześcijańskich może w wielu środowiskach okazać się trudne. Bp Stanisław życzył bierzmowanym sił do wytrwania w dobrym.

Eucharystię koncelebrowali ks. prał. Marian Koźma, dziekan  Dekanatu Przemyśl II oraz proboszczowie obu parafii, ks. Marcin Hunia
i gospodarz uroczystości ks. Mariusz Woźny. Ten ostatni w słowie końcowym zwrócił się do młodzieży z prośbą, by nie zmarnowała otrzymanego właśnie daru. Nawiązując do znanego powiedzenia
św. Brata Alberta, że trzeba być dobrym, jak chleb, ks. Proboszcz powiedział: „Otrzymaliście teraz kromkę chleba. Nie wyrzucajcie jej
do kosza. Jeśli dziś nie będzie wam smakować, odłóżcie ją. Przyjdzie taki czas, że będziecie w potrzebie i wtedy ten czerstwy chleb będzie smakował wyjątkowo”.

Za przygotowanie młodzieży do godnego przyjęcia sakramentu bierzmowana odpowiadali – w parafii św. Brata Alberta ks. Andrzej Kinal, w parafii św. Józefa Sebastiana Biskupa – ks. Robert Ryba.

Srebrny jubileusz ks. Tomasza Hryniaka

Powołanie rodzi się w sercu, ale rośnie i dojrzewa w rodzinie. W tej najbliższej i tej wielkiej, jaką jest wspólnota parafialna. Dlatego dobrze jest obchodzić kolejne rocznice wśród tych, którzy mogą powiedzieć „Pamiętamy, jak to wszystko się zaczęło”.

W niedzielę, 14 czerwca, pochodzący z naszej parafii ks. Tomasz Hryniak obchodził 25. rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta Msza Święta zgromadziła licznie znajomych i bliskich jubilata, na czele z jego Mamą, jako gościem honorowym. Wśród koncelebransów obecny był natomiast ks. Jan Nigborowicz, były proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta. „To przy nim wzrastałem i jego przykład umocnił moje powołanie” – wspominał ks. Tomasz. Liturgię uświetnił Archidiecezjalny Chór Magnificat, z którym jubilat na co dzień współpracuje.

Życzenia kolejnych pięknych rocznic obchodzonych we wspólnocie złożyli reprezentanci chóru oraz przedstawiciele Rady Parafialnej.

14 czerwca 2026 XI Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe i kolejny dzień nowenny przed liturgicznym wspomnieniem św. brata Alberta naszego patrona. Odpust w tym roku zostaje przeniesiony na niedzielę 21 czerwca, uroczysta suma odpustowa zostawanie odprawiona o godz. 11:30. Popołudniu w najbliższą niedzielę zapraszamy na Parafialno-Osiedlowy piknik, który rozpoczniemy o godz. 15:00 przy kościele. Przewidujemy wiele atrakcji i niespodzianek. Więcej szczegółów na Plakacie. Stąd też w przyszłą niedzielę parking przy kościele będzie otwarty tylko do południa na czas sprawowanych nabożeństw. Popołudniu parking będzie zamknięty.
  2. We wtorek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie „Matki w modlitwie” oraz „Wspólnotę modlitewną”.
  3. W środę liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek i piątek na godz. 18:00 zapraszamy na spotkania młodzież, która w najbliższą sobotę przyjmie sakrament bierzmowania.
  2. W Piątek od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej na tą spowiedź w sposób szczególny zapraszamy młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania, oraz ich rodziny.
  • Po Mszy Świętej zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA
  1. W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 młodzież naszej parafii i parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara z rąk ks. bpa Stanisława Jamrozka przyjmie sakrament bierzmowania.
  2. Dziękujemy Rodzinom z ul. Rogozińskiego 23 kl. 3 za ofiary na sprzątanie kościoła. W przyszłą niedziele o pomoc prosimy Rodziny mieszkające przy ul. Borelowskiego 10 kl. 1. Dziękujemy również za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii

Dobry uczeń nie pozostawia wiedzy dla siebie, ale chce ją przekazywać i wykorzystywać do budowania dobra. Bycie uczniem Jezusa zachęca do dzielenia się Dorą Nowiną z innymi. Niech Bóg nam w tym wszystkim bł