W niedzielne popołudnie, 21 czerwca, przedłużając radość z odpustu ku czci św. Brata Alberta, na rodzinnym pikniku spotkali się parafianie, mieszkańcy okolicznych osiedli oraz goście. Pogoda dopisała, a wśród zaproponowanych stoisk i atrakcji każdy znalazł coś dla siebie.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały niemal wszystkie służby mundurowe, mające swoją lokalizację w Przemyślu. Były stanowiska edukacyjne i informacyjne, koncerty wokalne i prezentacje tanecznych umiejętności zdolnych przedszkolaków. Dzieci korzystały bezpłatnie
z dmuchańców; mogły aktywnie spędzać czas z animatorami, strzelając
z łuku lub zyskując drobne nagrody za wykonanie prostych zadań sprawnościowych. Dostępny był także symulator żaglówki, pozwalający spróbować swoich sił w sposób bezpieczny, na suchym lądzie. Wielką popularnością wśród małych i dużych gości pikniku cieszyły się oczywiście sympatyczne alpaki. Zwierzęta można było obserwować
w ich zagrodzie, ale także nakarmić i pogłaskać.
Każdy spróbował grillowanej kiełbaski oraz pysznego, domowego ciasta. Ci, którym pierwszego dnia lata doskwierał upał, znaleźli ochłodę przy samochodzie z lodami. Wielki finał, czyli Piana Party, był prawdziwą frajdą, jak się okazało – nie tylko dla najmłodszych.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na rok 2026.























































