11 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.06.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Natomiast po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30, a po nim wieczorna Msza św.
 2. Trwa OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Codziennie po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna. Zachęcamy do licznego udziału szczególnie dzieci szkolne, ministrantów i lektorów. Prosimy rodziców o przykład wiary i
  modlitwy w tym szczególnym czasie.
 3. Środa jest dniem PARAFIALNEGO ODPUSTU KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA. Uroczysta suma o godz. 18.00 i po niej procesja eucharystyczna. Zachęcamy wszystkich parafian, aby w tym dniu uczcić swego patrona.
  We wtorek od godz. 17.00 możliwość spowiedzi przed odpustem parafialnym.
 4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 5. W piątek uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post z racji uroczystości. W sobotę wspomnienie Niepokalanego
  Serca Maryi.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 abp Adam SZAL dokona uroczystej konsekracji kościoła pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara na Monte Cassino.
 7. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 16 przy ul. St. Augusta za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 16 przy ul. St. Augusta
 8. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Zbliża się czas wyborów prezydenckich w naszej ojczyźnie, warto zatem przypomnieć sobie niektóre prawdy katolickiej nauki społecznej odnośnie do tych zagadnień. Polećmy opiece Maryi królowej Polski naszą ojczyznę – Pod Twoją obronę… Przyjmijmy z ufnością dar Bożego błogosławieństwa.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 7.06.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ jest uwielbieniem tajemnicy Boga, który objawia się nam w miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dziś uroczystość odpustowa w parafii Świętej Trójcy. Kończy się także dzisiaj okres Komunii św. wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a po nim zmiana tajemnic różańcowych.Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. W czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Ze względu na stale istniejące zagrożenie epidemiczne, nie będzie miejskiej procesji Bożego Ciała. W naszym kościele Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 11.30,15.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Abp Adam Szal udzielił dyspensy dla całej archidiecezji. Po Mszy św. wieczornej w piątek i sobotę procesja. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące wraz z rodzicami.
 4. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE – do czwartku o godz. 17.30, a w piątek i sobotę po wieczornej Mszy św. połączone z procesją eucharystyczną.
 5. W przyszła niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.30.
 6. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 16 przy ul. St. Augusta za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. II bloku nr 16 przy ul. St. Augusta.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   poniedziałek – św. Jadwigę, królową
   wtorek – św. Efrema, diakona
   piątek – bł. Męczenników II wojny światowej z naszej diecezji
   sobota – św. Antoniego z Padwy
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu Niedzielnym artykuły pogłębiające sakrament Eucharystii.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest dziękczynieniem Kościoła za dary jakimi Bóg ubogaca i umacnia wspólnotę wierzących w głoszeniu Ewangelii. W dniu wczorajszym w naszej katedrze zostało wyświęconych 8 nowych kapłanów. Polecajmy w modlitwie ich posługę, wypraszając im obfite dary Ducha Św. Dziś za odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, można zyskać odpust zupełny.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Od poniedziałku codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a po nim wieczorna Msza św.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – ŚWIĘTO MARYI MATKI KOŚCIOŁA. W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Za tydzień w niedzielę uroczystość TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się wówczas okres Komunii św. wielkanocnej.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 ADORACJA Najświętszego Sakramentu. W piątek SPOWIEDŹ od godz. 16.00, a o godz. 16.45 Msza św. dla dzieci i młodzieży. Po przerwie udamy się w piątek do chorych o stałych porach.
 5. W czwartek wypada ŚWIĘTO CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. Jest to dzień modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich oraz o umocnieniewszystkich kapłanów w łasce powołania.
 6. Dziękujemy parafianom z VI klatki bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. I bloku nr 16 przy ul. St. Augusta.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   środa – św. Karola i Towarzyszy, męczenników
   wtorek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana
   piątek – św. Bonifacego, bpa i męczennika
 8. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przemyskim dodatku NIEDZIELI sylwetki nowo wyświęconych diakonów i neoprezbiterów. Polecajmy ich posługę i prośmy o dar nowych powołań do służby Bożej – Pod Twoją obronę…