W niedzielę, 21 czerwca, wspólnota parafialna obchodziła odpust
ku czci swojego patrona. Na uroczystej sumie zgromadzili się licznie mieszkańcy i goście. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył
o. Marian Gołąb OFMConv, gwardian, proboszcz i kustosz bazyliki
w Kalwarii Pacławskiej.
Zaproszenie gwardiana franciszkańskiego klasztoru do wspólnego świętowania związane jest bezpośrednio z historią życia Świętego Brata Alberta, założyciela Zgromadzenia Braci III Zakonu
św. Franciszka Posługujących Ubogim, zwanego popularnie „albertynami”.
W oprawę liturgii aktywne włączyli się przedstawiciele wspólnoty,
m.in. podejmując posługę lektorską. Eucharystię uświetnił także występ chóru parafialnego. Po uroczystej procesji wokół kościoła, zgodnie z wieloletnią tradycją, wierni mogli zabrać do domu odpustowe chlebki, przypominające najsłynniejsze przesłanie Świętego Brata Alberta: „Powinno się być dobrym jak chleb”.
Szczególną niespodziankę z okazji odpustu przygotowała parafianom przemyska edycja „Niedzieli”, publikując obszerny materiał o nowym obrazie patrona, który od kilku miesięcy znajduje się w parafialnym kościele.





















