4 NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Po Mszy św. godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy. W poniedziałek od godz. 7.30 udamy się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. Prosimy w zakrystii dzisiaj zgłosić tych, którzy nie korzystają z posługi w pierwsze piątki.
  2. W poniedziałek i wtorek zapraszamy jeszcze na poranne roraty. Wtorek jest dniem WIGILII, czyli oczekiwania na uroczystość Bożego Narodzenia. Zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją zachęcamy do wstrzymania się od potraw mięsnych. W wigilię nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, niech przeżywana w gronie rodzinnym, będzie połączona z odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwą, śpiewem kolęd i pamięcią o samotnych. Niech alkohol nie niszczy podniosłej atmosfery wigilijnej wieczerzy.
  3. O północy [24 XII] zapraszamy na PASTERKĘ, która rozpoczyna obchód Świąt Bożego Narodzenia. Na Pasterkę i świąteczne liturgie zapraszamy jak zawsze dawnych lektorów i ministrantów do posługi przy ołtarzu.
  4. W środę uroczystość BOŻEGO NARODZENIA. Godziny Mszy św. w BOŻE NARODZENIE i święto ŚW. SZCZEPANA: 8.00; 10.00; 11.30 i 15.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Dlatego też zachęcamy do rodzinnego świętowania tego czasu i wspólnego kolędowania w gronie najbliższych.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie za wykonanie szopki oraz bożonarodzeniowy wystrój świątyni wszystkim przygotowującym kościół na czas świąt. Dziękujemy naszemu organiście panu Franciszkowi za prowadzenie godzinek i śpiew na roratach.
  6. Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 10 przy ul. Borelowskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 10.
  7. W tym tygodniu ze względu na szybki termin ferii zimowych rozpoczniemy wizytę kolędową. W najbliższą sobotę pójdziemy z kolędą do mieszkańców WINNEJ GÓRY i PODWINIA [od godz. 9.00 – 16.00] – ulice Chrobrego, Wyspiańskiego, Mireckiego,Tarnowskiego, Idzikowskiego, Gliniana, E. Plater, Dobra, Astronautów, Chodźki, Ordona,Podgórska, Małachowskiego, Wybickiego oraz domy przy ul. Borelowskiego [parzyste numery], przy ulicy 29 Listopada, St. Augusta [do ul. Wyspiańskiego].
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jak zawsze na Święta są dodatkowe numery zarówno Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli kolędy na płycie CD, śpiewnik z kolędami oraz kalendarz na 2020r. Warto sięgnąć w świątecznym czasie po lekturę, która może pomóc pogłębić przeżywaną tajemnicę wcielenia. Jako dodatek w gazetach – tekst Ewangelii o Narodzeniu Jezusa i modlitwy przy wigilijnej wieczerzy. Jutro także wypada dzień imienin naszego Metropolity Abpa Adama SZALA. Polecajmy wstawiennictwu Maryi Jego pasterską posługę – Pod Twoją obronę…