NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 27.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, przypomina nam wszystkim o wartości ludzkiego życia i niezastąpionej roli rodziców w przekazywaniu wiary. Otoczmy zatem małżonków i rodziny naszej parafialnej
    wspólnoty szczerą modlitwą. Za tydzień po nabożeństwie zmiana tajemnic różańca.
  2. W poniedziałek święto św. Młodzianków, męczenników. W czwartek zakończenie roku Pańskiego 2020. Ze względu na późniejsze ograniczenia w przemieszczaniu się, nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne na zakończenie 2020 roku o godz. 17.00, a o godz. 17.30 Msza św. dziękczynna za mijający rok. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W piątek NOWY ROK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień modlitwy o pokój na świecie. Porządek Mszy św. niedzielny. Z racji, że wypada pierwszy piątek miesiąca – do chorych udamy się od godz. 13.00, natomiast spowiadać będziemy podczas Mszy św. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 5 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 5.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy SPOTKANIA KOLĘDOWE. Na wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji rodzin z danego rejonu parafii, zapraszamy parafian tam zamieszkujących. Prosimy o zaangażowanie w liturgię, a także o przyniesienie wody, którą poświęcimy, aby można nią było pokropić mieszkania.

PLAN SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH W TYM TYGODNIU
 Poniedziałek – ul. St. Augusta bloki 16, 16A, 20, 20A
 Wtorek – ul. St. Augusta bloki 18A oraz mieszkańcy domów z ul. Borelowskiego, 29 Listopada i St. Augusta
 Środa – WINNA GÓRA [ul. Chrobrego, Wyspiańskiego, Mireckiego, Tarnowskiego, Idzikowskiego, Gliniana, E. Plater, Dobra, Astronautów
 Sobota – PODWINIE [ul. Chodźki, Ordona, Małachowskiego, Podgórska, Wybickiego

  1. W tym tygodniu wypada we wtorek wspomnienie św. Tomasza Becketa, bpa i męczennika; w czwartek – św. Sylwestra, papieża i w sobotę – św. Bazylego i Grzegorza, bpów i doktorów Kościoła. Niech Pan błogosławi nasze rodziny i naszych bliskich.