33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W całym Kościele obchodzimy dzisiaj ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH oraz DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM w Ukrainie pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”. Ma on nam pomóc w refleksji nad naszym stylem
  życia oraz nad wieloma wymiarami ubóstwa, które pojawiają się w dzisiejszym świecie. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem i źródłem nadziei. Warto sięgnąć do wielu artykułów prasy katolickiej, aby poznać dramaty które dzisiajprzeżywają wierzący w Chrystusa w wielu krajach świata. Składamy serdeczne podziękowanie za składane dziś ofiary na potrzeby parafii.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Przypominamy o codziennej modlitwie wypominkowej za zmarłych przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.
 3. Patronem tegorocznych Dni Młodych w Lizbonie jest bł. Carlo Acutis. Jegorelikwie pielgrzymują po różnych krajach świata. W środę relikwie bł. Carla będą w parafii na Kazanowie. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy przy relikwiach od godz. 16.30. Zwieńczeniem tego czasu modlitwy będzie wspólna Eucharystia o godz. 18.00 z modlitwą zawierzenia.
 4. W czwartek zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem uczniów klas VII Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 w salce na plebanii, natomiast kończy się uczestnictwem we Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek o godz. 18.40 w salce przy plebanii będzie katecheza dla rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla, dlatego podczas Mszy św. poświęcimy siebie samych i nasze rodziny uroczyście Chrystusowi Królowi. Od czwartku rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Chrystusa Króla. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej.
 7. Dziękujemy parafianom z klatki VI bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 19.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:
   wtorek – św. Alberta Wielkiego
   czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej
   piątek – bł. Karoliny Kózkówny
 9. Gorąco zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niech dar Bożego błogosławieństwa wyprasza pokój i zgodę naszej ojczyźnie, odwagę i męstwo prześladowanym, a nam wszystkim gorliwość we wierze.