34 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.11.2022. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę w uroczystość Chrystusa Króla pragniemy za chwilę uroczyście odnowić Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi naszych rodzin, ojczyzny, parafii i siebie samych. Uroczystość dzisiejsza jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, dlatego modlimy się o duchowe owoce jej posługi w Kościele. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów EMAUS w Korczynie.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych. Przypominamy, że codziennie o godz. 17.30 w modlitwie różańcowej modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. W czwartek zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 w salce na plebanii, natomiast kończy się uczestnictwem we Mszy św. wieczornej.
 4. Przemyscy Franciszkanie wraz ze wspólnotą Posłani w Duchu Świętym zapraszają w najbliższą sobotę na godz. 18.30 na wieczór uwielbienia – Iskra Miłosierdzia.
 5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą ADWENTU. Już dziś warto pomyśleć o adwentowych postanowieniach, by ten czas przeżyć głębiej i duchowo gorliwiej.
 6. W grudniu KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE będą się odbywać przy parafii MB Królowej Polski na Kmieciach. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.
 7. Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 19 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 19.
 8. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • poniedziałek – ofiarowanie Maryi
  • wtorek – św. Cecylię, męczennicę i patronkę śpiewu kościelnego
  • czwartek – św. Andrzeja i Towarzyszy, męczenników wietnamskich
  • piątek – św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy
 9. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są już także nowe grudniowe numery Małego Gościa. Zapraszamy do lektury. Wypowiedzmy teraz akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana